Změny? Uklidit nestačí…

Podzim  je nositelem obrovských vnitřních změn, VŽDY.

Jaro zase čas úklidu a vyhazování starého…a těšení se na nové začátky.

Smrt není konec, jen nový začátek. Pro nový začátek je však vždy  třeba udělat pořádek, a to nejen ve svém nitru, ale i ve svém domově. 

Ruku na srdce…kdo z nás má opravdu ve svém nitru a kolem sebe pořádek? Pokud i vy máte někde papíry, které potřebují přetřídit, staré oblečení, fotky, knížky, časopisy, obrázky, dopisy a.t.d. a.t.d., TEĎ je ten správný čas, teď před zimou, aby jste si pak užili rozkvetlé jaro…

Všichni známe ten pocit, když si doma čerstvě uklidíme. Harmonii, klid, která z tohoto pramení.

Pro mě je ale úklid málo, nestačí mi to. A proto svůj domov pravidelně čistím i vůněmi různých bylinek, směsí, pryskyřicí…

Mohu jen doporučit to zkusit. Dá vám to příjemný pocit a narozdíl od drahých podivných osvěžovačů vzduchu je to nezávadné pro naše zdraví.. Stačí například na zápalný uhlík nasypat skořici, tymián, oregáno, či rozmarýn, anebo přidat hřebíček. Každá z těchto bylin, koření nám prostor ovoní a pročistí.

Samozřejmě svůj prostor vykuřuji i speciálními směskami, a také kadidlem pro projasnění a vnesení něčeho vyššího, duchovnějšího, co pak tak nějak „zůstává ve vzduchu“ a je mi to oporou.

Ještě chci říct, že každá žena je zodpovědná za svůj prostor, za to, aby byl opravdu čistý a naplněný duchem, a láskou. A umíme to každá.

Stejné principy očisty platí i pro naše pracovny !!!