Láska Ze-mě

Mít radost je někdy umění

„Jen“ si to dovolit

Možná to znáš sama nejlíp jak se Ti rozsvítí tvář když si něco dopřeješ…Mám to stejně. Ať už je to nějaký voňavý olej na tělo, či nová rtěnka, kniha...zkrátka maličkost, která potěší. 

I když se mi těžko odhaduje (protože nejsem v tomto životě muž) co potěší pánové vás, tak si prosím převeďte dle sebe, co by mohlo být „to něco“ ( něco dobrého k jídlu, nový nůž,či elektronika apod.)

Někdy jsem schopná i kolem takové „blbůstky“ přemýšlet a chodit kolem, zda si to dovolit, či ne. Ze zkušenosti už vím, že když si to nedovolím vícekrát bývám pak smutná.

 

A pak právě kolikrát taková „maličkost“ zlepší můj den, moje nastavení, mou úroveň radosti a přijímání na daleko vyšší level:)

Z darů Země raduji se nejvíce

To, co mi přináší největší radost jsou však dary, které mě stojí jen to, že se za nimi vypravím. Jsou to bylinky, posezení u vody, utrhnutá třešeň u cesty či piknik na vrcholu hory, nebo po procházce lesem…zkrátka dary přírody. Jsem jednoznačně žena Země:)

Vždy, když jsem potřebovala občerstvit sebe celou šla jsem za Ní, za matkou, Zemí, Bohyní, prostě Ní.  A vždy jsem po cestě dostala přesně to, co jsem potřebovala. Odpočinek, znamení, pocit, že je mi dobře v mém těle, občerstvení a splynutí. To splynutí je k nezaplacení a je pro mě tím nejdůležitějším balzámem na nervy, duši i tělo…a samozřejmě také na ♥

Upgrade výletů do přírody – drahé kameny

To, čím si výlety ještě upgraduji jsou drahé kameny. Vždy si sebou beru kameny, abych si je mohla kolem sebe rozložit, nebo s nimi spočnout, pomeditovat a přijmout jejich léčení, informace a zkrystalizovanou moudrost přírody, často velmi velmi starou (nejstarší krystal na Zemi má 4,4 miliardy let dle vědců). A tak v časech odpočinku se tímto způsobem od kamenů dovzdělávám o zemi, přírodě a také o sama sobě.

Krystaly jsou pro mě super pomocníci pro tuhle uspěchanou dobu, kdy několikrát za den často nevíme kde nám hlava stojí…Mají potenciál nám pomoct překonat různé epizody a lekce v našem životě tak nějak „uzeměně a víc v klidu“.  Takový meditativní odpočinek ve společnosti těch správných krystalů dokáže zázraky. Stává se z něj odpočinek na vyšším levelu, protože se relaxují všechny naše části-tělo, mysl, srdce i duše.

Jantar

V létě je to o srdci…a radosti

Léto je nejaktivnějším obdobím pro vztahy, naše srdce, a taky pro naše tělo, které se vyrovnává se změnami počasí, teplot, různými místy a jejich energií, neboť je to období, kdy nejčastěji jezdíváme na výlety, dovolené, scházíme se s přáteli a poznáváme nové…lidi, místa, záliby, jídlo . V létě objevujeme znovu taky sami sebe a své zdroje radosti. To, co je našemu srdci blízké…a co nebo kdo už ne tolik a tak nějak se s tím musíme vyrovnávat.

Na tyto procesy mám svou osvědčenou srdeční krabičku drahých kamenů…jsou jím především růženín, který obměkčí všechny šrámy na duši i srdci, a také zelený avanturín, který uklidní všechny stresy a stresory svou zelenou, klidnou vibrací…a pro ty z nás, kteří to občas v létě přeženeme s papáním je také dobrá avanturínová voda (jednoduše položíme omytý zelený avanturín do džbánu s vodou) a pijeme. Tato voda zmírňuje chuť k jídlu (rozuměj potlačuje stavy našeho obžerství).

Zelený avanturín

 

K dalším mým oblíbencům patří rodonit,který napomáhá vyrovnat se s emocionální minulostí- těmi emocemi, které v nás přetrvávají a my se s nimi potřebuje dorovnat. Jako třeba nedořešené vztahy z minulosti, různé naše nezpracované křivdy z dětství a další.

Jak na malé radosti?

Nejvíc mi pomáhá si vzpomenout na tělo…nadechnout se, a zeptat se někde dovnitř co potřebuje. Odpověď vždy přijde a je na mě to tělu dovolit, dát. Stačí si zatančit, projít se, protáhnout, dopřát si dobré jídlo a je nám ihned lépe.

Mám pocit, že především my všichni hodně často podceňujeme sílu drobných rituálu jako je voňavá sprcha, kvalitní péče o své vlasy,nohy, zkrátka sebe a také  dočerpání energie dle své potřeby a svých možností…jsou to maličkosti, které mění vše:)

Pečujme o sebe a pak o druhé

A naučme to tak i druhé…protože to potřebujeme pochopit všichni, ale je to náročné…

Pak budeme mít radost všichni, ale chce to překonat to, co už nefunguje a radost nám kazí.

Hranice mezi sobectvím a sebeláskou je velmi tenká, avšak lze ji rozeznat když se začneme poznávat. Rozpoznávat svoje potřeby, které máme každý opravdu individuální a svůj unikátní způsob jak si o své potřeby říct svým nejbližším, i těm, s kterými jsme často v kontaktu. To vše určuje míru našeho osobního štěstí a radosti.

Tak vzhůru do toho♥♥♥

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategorie
  • E book zdarma „Už nikdy bez energie“