MARTINA VAVERKOVÁ

...se mnou se nebudete stydět mluvit...

Odmala cestuji, a různá místa na Zemi mě inspirovala a naučila spoustu věcí.Miluji drahé kameny a poznávání tajů přírody a jejich darů. Dnes pomáhám především ženám ne-stárnout a žít život, pro který se narodili. Díky vědomému spojení s drahými kameny a přírodou pomáhám lidem účinně regenerovat, být ve spojení se svým tělem a využívat svůj plný potenciál.

Dnes jsem ženou, která je na SVÉ cestě.  Pomáhám lidem k pochopení energie země a drahých kamenů, k tomu, aby se uměli efektivně regenerovat, dobíjet energii a naplno využívali kapacitu svého mozku.

Jsem paní svého času, mohu žít každý den dle svého osobitého rytmu,pocestovala jsem si po různých zemích, ve svých téměř 40ti letech se cítím  daleko lépe než ve 20..."zadarmo" to ale nebylo a taky to  tak nebylo vždy.

 

Dětství ve dvou světech a dary Země

Dlouho jsem učila angličtinu ,protože jsem vyrůstala střídavě tady v ČR a USA. Pobyt v cizině mi dal MOC. Nejen moc jako hodně, ale i moc jako sílu.

Z "Ameriky" sílu se rychle naučit nové (řeč i mentalitu) a také posílení lidství díky poznání všech možných kultur.

A hlavně vnitřní sílu díky času stráveném se sebou v přírodě a naslouchání nitru. Začala jsem odmala jógou a vegetariánstvím (díky tati), a pokračovala jsem dál svými drahými kameny a komunikaci s vodou a vším kolem sebe.

 

 

Angličtina a začátky poslání

Víc a víc jsem při učení angličtiny cítila, že mám dělat úplně něco jiného. Ale strach z existence, a hlasy okolí mě utvrzovaly v tom, že to mám vlastně fakt dobrý a radši nic měnit nebudu, protože bych to mohla mít blbý..

Můj vnitřní hlas s tím nesouhlasil a byl čím dál víc slyšet. Abych ho tolik neslyšela, „ucpávávala jsem  hlas duše“. K mým ucpávkam patřilo především "dobré" jídlo, chození na pivo s kamarády, stížnosti na okolnosti a péče o všechny kromě sebe.

Měla jsem strach, protože jsem prostě chtěla žít "normální život"

Když mi bylo 13 a chodila jsem po městě,viděla jsem kdo je jak nemocný, jak se cítí, co se mu děje. V 18 jsem si tu cestu vědomě zavřela. Z velkého strachu a touze žít „normální život“jako ostatní. Mít partnera, splynout tak nějak s davem, být v pohodě. Jenže pohoda se nedostavovala...

Vstoupila jsem na tenký led a začala se poslouchat a konat

Ještě při učení angličtiny jsem  začala organizovat ve svém 1+1 skupinky pro osobní rozvoj. Postupně mi zůstali jen studenti, kteří jak sami přiznali „ke mně nechodí na angličtinu“, ale popovídat si o tom, co jinde nemůžou (tím mysleli ve velké zkratce povídání o duchovnu).

Měla jsem konečně pocit, že se realizuju a dělám něco, co má fakt smysl, ALE...

Ať to zkrátím...po 6 letech jsme se rozešli s mým tehdejším přítelem. Pár dnů po rozchod jsem už byla na cestě do Rumunska na „šamanský“ výcvik. Tehdy jsem se z toho všeho málem po... , ale někde hluboko jsem cítila, že jsem ok, a že jdu správným směrem...

Cesta za šamankami a učení Země...

První cesta vede do rumunských hor za Marií, ženou, která praktikuje umění Ma-Uri. 3 týdny výcviku zahrnovali učení se rituálním tancům na synchronizaci mozkových hemisfér, využití hudby a práce s tělem, která synchronizuje mužskou a ženskou energii. 

Moje tělo a „vědomí sama sebe“(sebe-vědomí) vzrůstalo přirozeně s každým dalším krokem k sobě.

Maria mě nasměrovala díky jednomu léčení na„Ecstatic Body Postures“. Začala jsem s touto metodou pracovat a asi po roce jsme nabrala odvahu se přihlásit na učitelský trénink této metody do institutu v Novém Mexiku.

 

ZLOM v poušti v Novém Mexiku

Silové místo, kde se konal výcvik a hluboké debaty s vedoucí výcviku, Dr.Belindou Gore mě tak nějak finálně postrčily na mou cestu s krystaly a energií matky Země.

 

Ještě důležitá (nejen) vztahová zastávka v Řecku

Celý život jsem toužila "na jih", a nejvíc mě lákala Kréta, kde mě čekalo osudové setkání se starším,velmi duchovním mužem. Tohle setkání mne posunulo, neboť jsem v Řecku díky němu zorganizovala 2 úspěšné workshopy s krystaly. Moře, Slunce a Luna opět zafungovaly...

Konečně mám odvahu i pevnost a vzniká "Krystalová škola"

Díky silnému napojení na Přírodu a sebe sama jsem dostala odvahu předávat to, co mě osobně provází a pomáhá mi odmala, o mých milovaných drahých kamenech.V roce 2014 jsem založila„Krystalovou školu“.

Do školy vždy zahrnuji aktuální informace a je tím nejlepším, co ze sebe a svých znalostí o kamenech, zemi a životě dávám.

Hlouběji k sobě a ženské energii, síle a ne-stárnutí

Základem mé cesty byla, je a bude nadále příroda, především matka Země. Učím se od ní a skrze ní dál jak být silnější, a více harmonickou bytostí a především ženou. 

Záleží mi na tom, aby ženská energie byla uzdravena. V nás, ženách, ale i na této planetě. A věřím, že každá probuzená bytost se počítá, a tak jdu dál a dál...a užívám si toho, že u toho ne-stárnu, ale cítím se živěji a líp.

 

 

Kurzy doma a v zahraničí:

2006: Osho zen tarot u Ivany Tučkové (ČR)

2008:Tradiční USUI Reiki zasvěcení I a II. stupeň (ČR)

2010: Polynéská tradice MA-URI uvádění mužské a ženské energie do harmonie (Cluj,A.M.Balasz)

2010: HUNA, tradiční Ho´oponopono, havajská metoda pro uvádění vztahů do nerovnováhy-práce s negativními emocemi (Bucurest, T.Mocná)

2011: Ecstatic Body Postures, trans a extatické prožitky v těle pro práci s jednotlivci i skupinami,

( Nové Mexiko,Dr.Belinda Gore, PhD)

2014: Mistr Reiki v tradiční USUI linii (ČR)

2015: Detoxikační poradenství a práce s EAV přístrojem dle Mudr. Josefa Jonáše ( detoxikační poradce)

2017: Tifar atlantský hlubinný spirituální a léčebný systém pro harmonizaci vnitřních i vnějších hladin člověka