Láska Ze-mě

Jak předejít jarní únavě už teď?

Na naše tělo pomalu klepe jaro…ale ne každý to slyší 🙂 Po zimě jsme docela zahlcení, zaobalení, a hlavně zpomalení.

Od Hromnic-Lomnic stojí celá příroda a my s ní na prahu mezi zimou a jarou, období předjaří.

Pomalu, ale jistě občas prosvitne trochu teplejší slunce, a v nás i stromech začíná stoupat míza, šťáva, energie. Jak s tím vším naložit tak, aby letošní rok stál za to, my měli na vše energii?

Co pomůže nám???

1) Odlehčení a bylinky  :

Začínám už tak od  začátku března,byť ještě není „oficiálně“ jaro…Jídlem: na snídani, například smoothies, anebo zkrátka a dobře více ovoce nebo zeleniny. Ve stravě co nejvíc stáhnu lepek, neboť jak název říká zalepuje a zpomaluje proudění mízy v našem těle.

Z bylinek jsou to pak kopřivy (ideálně ty mladé, jarní, které se nejen pijí jako čaj, ale i se z nich dělá skvělý špenát), ale i bříza a březová šťáva, která právě popohání naši mízu …

2)Inventura naší energie: co dávám, co dostávám

s každým, s kým přicházíme do kontaktu vzniká nějaké energetické propojení. Emoce, které prožíváme s rodinou, partnery, kolegy, ale i při procházce ulicemi mají svůj náboj. Pozitivní lidé a emoce nás dobíjejí, negativní na nás ulpívají a vysávají nás.

Napište si nyní upřímně na 1 stranu papíru situace a osoby, které vám dodávají energii, a na druhou stranu papíru všechno to, a všechny ty, kteří vám ji berou. Cílem je dostat se do stavu, kdy vám budou převažovat situace, aktivity a osoby, které vás dobíjí!

3) Spojení s přirozeným rytmem přírody:

Po zimě je moc důležité začít chodit více ven! Spojit se vědomě s přírodou. Jít obejmout strom, zakořenit do země, vyhřát se na sluníčku, zhluboka dýchat a dostat do sebe svěží energii a tu starou, těžkou vydýchat ven! Nastává nová etapa, předjaří je časem svěžesti, novosti!

4) Jasné plány na další období:

Teď začneme pečovat o semínka, které jsme zasadili v zimě. Naše „novoroční předsevzetí“(pokud jste to nevydrželi ani týden,nezoufejte, asi to nebylo to pravé:), naše plány pro letošní rok, ať už pracovní, vztahové či cestovatelské.

Máme teď posledních pár týdnů si to ještě vše ujasnit! Do čeho pak na jaře budeme dávat energii, o co pečovat, aby to rostlo!

Přeji nám všem, ať vám to letos (vy) jde!!!

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Kategorie
  • E book zdarma „Už nikdy bez energie“